Muradiye mah. 2.Murat cad. Sarper apt. No:2/B Osmangazi/BURSA
+90 555 064 2940

Kina Malzemeleri Nelerdir

Kina Malzemeleri Nelerdir?
Geleneklerimize göre kina, evlenecek genç kizlara kendilerini evlilige ve evine adasin diye yakilir. Ayrica yakilan kinanin evlenecek çiftleri bütün kötülüklerden ve nazardan koruyacagina inanilir. Kisaca kina gecesi töreni aslinda evliligin kutsanmasi anlamini tasir. Peki, kina gecesinin malzemeleri nelerdir? Bindalli, kaftan, kina, kina el gülü, kina kesesi, kirmizi pullu duvak, kina sepeti, kina tepsisi ve daha birçok kina aksesuarlari. eu3x44oi72hpomrs – kina gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarina kina aksesuarlari firmalari Kina gecesi için en çok önem vermen gereken sey kiyafetin. Bindalli ve kaftan modelleri arasindan birini tercih ederek geleneksel bir kina gecesi töreni hazirlayabilecegin gibi, abiye elbise giyerek de modern bir kina eglencesi organize edebilirsin. Burada seçim tamamen senin! Bu arada çogu kimsenin düstügü bir hataya senin de düsmeni istemiyorum. Bindalli ve kaftan birbirlerine benzerlik gösteriyor olabilirler ama farkli tasarimlardir. Iste bindalli ve kaftan arasindaki farklar:

kina gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarina kina aksesuarlari arista organizasyon da
Bindalli için daha ince kumaslar tercih edilirken kaftan için agir ve degerli kumaslar seçilir.
Bindalli parlak ve canli renklere sahiptir. Kaftan ise koyu ve mat tonlarda hazirlanir.
Bindallinin üzerinde çiçekler, yapraklar ve dal motifleri bulunur. Kaftanin üzerinde dügme ya da islemeler vardir.
Kaftan, bindalliya göre çok daha gösterislidir ve agir bir görünümü vardir.
Kina Gecesi Aksesuarlari arista organizasyon da
Kina gecesinin bazi aksesuarlari vardir ve hemen hemen her kina gecesinde de görürüz. arista organizasyon da Iste o aksesuarlar:

Kina Tahti
Kina tahti, kina yakma töreni esnasinda gelinlerin oturtuldugu tahta verilen isimdir. Eskiden kina tahti yerine gelinler bir sandalyeye oturtulur herkes etrafinda dans eder ve kina ondan sonra yakilirdi. Günümüzde ise bu gelenek biraz degisti. Eger sen de küçük bir harem konsepti olusturmak istiyorsan anlasacagin organizasyon firmasindan kina tahti talebinde bulunmayi ihmal etme.
– kina gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarina kina aksesuarlari arista organizasyon da
Kina Tepsisi
Kina tepsisi elbette kina gecelerinin en vazgeçilmez aksesuaridir. Üzerinde mumlarin yandigi tam ortasinda da kinanin karildigi tasin oldugu tepsi, gelinin duvagi örtüldükten sonra kina yakilmasi için ortaya getirilir. Kina yakilmadan önce kina tepsisi gelinin basinda döndürülür ardindan da kinayi yakmasi için evli ve mutlu bir kadina verilir. Kina tepsisi oldukça süslü bir tepsidir. Genellikle kirmizi ve beyaz tüllerle süslenir.

– kina gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarina kina aksesuarlari arista organizasyon da
Kina Hediyelikleri
Eskiden kina gecelerinde gelen misafirlere kuruyemis kesesi ve kina paketi hediye edilirdi. Simdilerde kina hediyelikleri oldukça çesitli diyebilirim. Sevdiklerine kina hatirasi olarak birçok sey verebilirsin. Rujlar, tüylü aynalar, ojeler, minik çerçeveler, seker kutulari, magnet, mücevher kutusu, yelpaze, minik parfüm sisesi, kokulu mum, süslü taraklar, minik kremler, bileklikler, sabunlar, tokalar ve anahtarliklar aklima gelen kina hediyeliklerinden yalnizca bazilari. Bu listeyi çesitlendirmek elbette senin elinde.

– kina gecesi malzemeleri arayan gelin adaylarina kina aksesuarlari arista organizasyon da
Kina Paketi
Kina gecesinde kina yakma töreninin ardindan misafirlere kuru kina paketleri verilir. Böylece misafirler kinayi istedikleri zaman kendileri de kullanabilirler. Kina paketlerinin üzerine kinasi olan gelinin adi ve kina gününün tarihi not düsülür. Bir nevi kina hatirasi olan kina paketleri gecenin sonunda konuklara kina kesesiyle birlikte dagitilir.

Kina Kesesi
Kina kesesi, hazirlanilan kina paketlerinin ve kina ikramliginin konuldugu kesedir. Damat tarafinin hazirlattigi kuruyemisler, lokumlar veya farkli ikramliklar keselere doldurulur ve kina paketinin de konuldugu kese ile birlikte gelen konuklara kina hatirasi olarak dagitilir. Eger konuklariniza lavanta dagitmak isterseniz de onlari da keselerin içerisine koyarak dagitabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir