Muradiye mah. 2.Murat cad. Sarper apt. No:2/B Osmangazi/BURSA
+90 555 064 2940

Dügün Mekani Seçimi

Dügün Mekani Seçimi
Biz buna biraz erkek gözü ile bakmak istedik. Sonuçta erkek ne derse desin son söz kadinin!

Evlilik müessesinin baslangiç yeri dügün sanirim. Iyi bir dügün, gelin ve damatin ve hatta ailelerinin bu ortak hayata mutlu baslama noktalari. Dügün mekânlari çok çesitlilik gösterse de benim tercihim her zaman köy dügünleri. Nerede o 3 gün 3 gece süren davullu zurnali, sabah kahvaltisi ile baslayip; aksama kadar sarmalar, kizartmalar, etler ,ayranlar sonra bir klarnetçi ile baslayip, çalsin sazlar vursun davullar. Hava mis ,ortam süper, 2 kadeh de raki, degmeyin keyfimize.. Böyle dügünlere bayilirim gerçekten ama tek üzüldügüm tarafi, gelin, masumca bir kösede oturur; kadinlar kendi aralarinda oynatmak istesede kalkmazdi ayaga. Tabi bu dügünler de, artik bizim çocuklugumuzda kaldi.

Memlekete gittigimde ekonomik nedenlerden dolayi belediyenin dügün salonunda yapiyorlar dügünleri artik.Sen sag ben selamet olay bitiyor ama gel gelelim büyük sehirlerimize.. Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa, Antalya buralarda durum nasil? Istanbul’u ele alirsak seçenekleriniz 1 dügün salonu ,2 açik hava ki ;hava durumu çok önemli ,kir dügünü v.s. için ,3 restoran dügünü, bunda da kapasite ve yine açik havasi varsa bunlar önemli, 4 otel dügünü,5 saray dügünleri ve diger alternatifler..

Dügün salonlarinin hizmet satarken bir standartlari var fakat bunun ile bitmiyor tabi.Salon tutulduktan sonra verecekleri hizmet çok önemli.Maalesef ülkemizde artik müsteriden müsteri kazanma amaçli en iyi hizmeti sunma yarisi azaldi, dügün salonu cankurtaran bir hizmet bence ve sadece maddiyata sikistirip salon dügünü diye geçmemek gerek. Bizde bir seyler genele yayildi mi, bir toplum üzerinde eziklik olarak görülse de bence dügün salonlari çok güzel bir kültür oldular artik. Her seyden önce pratik, ekonomik süreklilikten dolayi organizasyon pratikleri çok fazla gibi birçok güzel yönü var, üstelik yemekli pastali farkli alternatifler de çok.

Kir dügünleri,  Yeni kanun ile açik havada alkolü içecek satislari yasak fakat bazi mekanlarin uygun yerleri ve ruhsatlari oldugundan bu imkani verebiliyorlar. Kir dügünleri, yesilin, doganin içinde temiz hava ve güzel ikramlar ile insanlari hayalindeki evlilik törenine kavusturuyor. Kir dügünlerinde en önemli sey hava durumu. Dügünmaster.com size bu konuda güzel bir hizmet sunuyor ve dügün tarihinizi seçtiginiz zaman ;önceki 3 yilin hava durumunu veriyor. Eger ki dügün tarihinizin hava durumu tahmini olustuysa o günün tahminini de size bildiriyor. Sizde tarih seçiminde bir fikir sahibi olabiliyorsunuz..

Restoran dügünleri, Bogazda ise ve iyi bir asçisi varsa çok keyifli olabiliyor. Fakat son zamanlarda bu konularda özellikle yemek ikrami ve kapasite konusunda çok sikâyetler geliyor. Vaad edilenle sunulan hizmetlerin uyusmamasi konusunda biz dügün master olarak bu konuda taviz vermeyerek, gelen yorumlarin silinmesine ve mekan hakkindaki tavsiyeleri sunmakta maddi kaygilardan uzak olarak asla taviz vermeyecegiz. Bunun disinda bir önerimiz var; eger davetli sayiniz 200’ün üzerindeyse taki için sakin masalari gezmeyin.

Otel Dügünleri, Türkiye’de muhtesem oteller var.Bazilari o kadar lüks ki; masallardaki dügünleri vaad ediyor sizlere. Tabi oteline göre degisklik gösteren paketler, otelin konumu ,yildizi ve kapasitesi salonuna göre degisiklik gösteriyor. Bazi oteler düyanin en iyi seflerini getirebiliyor ki; bu dahi dügün maaliyetinize yansiyabiliyor. Dügün konusundaki en basarili organizasyonlara bu oteler imza atabiliyor..

Saray dügünleri, kendinizi bir prensses ve prens gibi his edebileceginiz mekanlar istanbul’daki bir çok saray belediyenin isletmesinde, bunun disinda devlet tarafindan özel sektöre kiralnamis saraylarimiz da mecvut.Bazilarinda saraylari ,diger hizmetleri hariç sekilde çok uyguna kiralayip, organizasyon ve catering islerini de disaridan alabiliyorsunuz..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir